Jak zorganizować idealną studniówkę dla maturzystów

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim sezon studniówkowy. Uczniowie ostatnich klas liceum i technikum nie umieją doczekać się tego pierwszego – a często i najważniejszego – balu w życiu. Jak sprawić, by studniówka była niezapomniana?

Stylowa studniówka?

Codziennymi organizujemy najbardziej stylowe śluby, przyjęcia i eventy. A studniówka jest wszakże najważniejszą imprezą w życiu młodego człowieka!

Najlepszą decyzją komitetu rodziców będzie więc zatrudnienie fachowców, którzy zorganizują wszystko od A do Z. Przygotowania do tej jednej nocy w ogromnej liczbie przypadków rozpoczynają się jeszcze na rok przed samym wydarzeniem, a nierzadko jeszcze przedtem – to naprawdę spore przedsięwzięcie!

Po pierwsze: mieszkanie i transport

Zaczynamy od samych podstaw: wstępnego oszacowania, jak duży mieszkanie będzie nam wymagany. Na bale studniówkowe zaproszonych zostaje kilkaset ludzi, wszyscy maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, nauczyciele. Wyszukiwania idealnej sali mogą być trudną sprawą… Co prawda na przełomie stycznia i lutego odbywa się mniej wesel, natomiast w większości potrzebna jest rzeczywiście spora sala – a tych w okolicy szkoły jest jednak niewiele. O ile zaś lokal mieszkalny znajduje się w pewnej odległości od miejsca nauki, należy pamiętać o zorganizowaniu transportu.

Na szczęście w kwestii odnajdywania lokali i kontrolowania logistyką jesteśmy mistrzyniami. Znajdziemy najlepszą salę, adekwatną do wymagań i budżetu, a co najistotniejsze – do ilości mających się bawić gości. W większości przypadków mieszkania chcąc wypełnić kalendarze rezerwacji obiecują, że Ci się zmieszczą, a gdy zaczyna się impreza… okazuje się, że jest ciasno i nie można dosłownie głębiej odetchnąć.

W zależności od liczby gości, którzy będą potrzebowali transportu, wynajmiemy duże autobusy albo mniejsze busiki. Dla pojedynczych ludzi, które preferują zaskoczyć wszystkich wejściem z prawdziwą klasą, znajdziemy limuzyny – czy można bardziej elegancko rozpocząć studniówkę? Dzięki nam wszyscy dotrą na miejsce na czas, a wtedy rozpocznie się prawdziwa zabawa!

Po drugie: menu imprezy

ażeby natomiast dobrze się bawić, musi być wszystko wykonane. Przed maturzystami cała noc tańców – na pewno zgłodnieją! Dlatego kolejnym krokiem jest znalezienie firmy cateringowej lub ustalenie menu z szefem kuchni wybranego lokalu.

W większości komitety rodzicielskie poprzestają na znalezieniu sali i resztę oddają w ręce menadżerów i właścicieli danego lokalu. To błąd! Na pewno, istnieje szansa, że współpracują oni ze świetnymi podwykonawcami – jednak my zawsze osobiście wszystkiego dopilnowujemy. Wszystko testujemy i sprawdzamy, tak żeby w czasie imprezy nie było przykrej niespodzianki. Ustalamy co pojawi się na stołach, jak zostanie podane.

Dlaczego to tak ważne? Otóż studniówka to pierwszy bal w życiu młodych ludzi – stanie się więc na pewno wzorem dla każdych kolejnych. Ważne, ażeby maturzyści nie tylko wiedzieli wszystko, co potrzebne im jest na maturze, ale też by poznali podstawy savoir-vivre’u i etykiety. Co jeść? Jak jeść? Jak powinny być nakryte stoły? Jak dobierać menu? Studniówka w tym rozumieniu staje się balem pokazowym – przykładem wystawnych przyjęć na kolejne lata już dorosłego i stylowego życia.

Po trzecie: dekoracje

Kiedy przystrojenie sali pozostaje w rękach lokalu, w zdecydowanej większości przypadków robione jest to bardzo sztampowo. Na ścianach pojawią się balony, u sufitu rozwieszone zostaną serpentyny, a na głowy będzie spadał deszcz konfetti… NIE! Nie zgadzajcie się na festiwal kiczu i studniówkowe kinder party!

Nauczyciel nie tylko uczy młodych ludzi konkretnego przedmiotu – historii, matematyki czy języka polskiego – ale wraz z rodzicami kształtuje także ich gust i poczucie dobrego smaku. Studniówka to okazja, ażeby zademonstrować młodym ludziom, jak powinno wyglądać stylowe przyjęcie. Jak dekorować z klasą? Obrusy nie muszą koniecznie być białe (hitem są ciemne!), klimat zapewnią adekwatnie rozmieszczone i dobrane świece, nie można także zapomnieć o papeterii: winietkach, oznakowaniu stołów.

Posiadamy dostęp do najlepszych dekoratorów, którzy specjalizują się w stylizowaniu przyjęć. Dobierany zostaje motyw przewodni, kolory mieszane są ze smakiem, nie ukazują się tandetne ozdoby – tak powinna wyglądać prawdziwa studniówka. To najważniejszy bal w życiu młodych osób, a można sprawić, że będzie również najpiękniejszym.

Po czwarte: muzyka, stroje i fotografia

Czy jakikolwiek bal ma możliwość obyć się bez muzyki? Ze stuprocentową pewnością, że nie! Zacznijmy natomiast od tego, czego maturzyści będą musieli się nauczyć jeszcze przed maturą – czyli od poloneza. Taniec ten może spędzać sen z powiek. Znajdziemy nauczycieli, którzy z pasją przekażą kroki i wyczucie rytmu uczniom.

Polonez opanowany – ruszamy więc do tańca! Bezproblemowo dopasowujemy oprawę muzyczną do wybranej stylistyki studniówki. Możemy zatrudnić zarówno wspaniały zespół grający muzykę na żywo, jak również DJa, który rozkręci każdą imprezę!

Skoro studniówka jest balem, to trzeba pamiętać o dress codzie, czyli długich sukniach i garniturach. Rolą rodziców i nauczycieli w tak wyjątkowej chwili jest przekazanie maturzystom, jakie stroje obowiązują podczas tego typu uroczystości. Niech młodzi ludzie już aktualnie uczą się, jak ubierać się stosownie do sytuacji! Krótkie sukieneczki i sportowe buty? Absolutnie nie!

Sala jest już przygotowana, maturzyści wystrojeni, muzyka gra… Nie, nie zapomnieliśmy o fotografie 😉 To on uwieczni bal studniówkowy na zdjęciach i/lub filmach. W znaczącej liczbie sytuacji filmy studniówkowe oglądane są raz albo dwa razy w życiu (i to częściej tuż po imprezie…) – z nami nie będziecie mogli przestać wracać do tej nocy!

Dodaj komentarz